Sohbet Mirc Radyo Haber Video Sitesi Hoşgeldiniz.. Bugün

Bizi Sosyal Ağlarda takip edin
twitter
twitter
twitter

Ana Sayfa Teknoloji Japonya’nın Deprem Sonrası Görüntüleri Google’da 30 Mar 2013 6:39
Japonya’nın Deprem Sonrası Görüntüleri Google’da

Emre Çetinkaya – – Google Maps ekibi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Daha önce dünya mirası listesinde yer alan Iwami Ginzan maden mağarasını görüntüleyen ve daha sonra da dünyanın en yüksek noktalarını görüntüleyen Google, şimdi de iki yıl önce nükleer felaketin yaşandığı Fukushima’yı görüntülemeyi başardı.

11 Mart 2011’de tahliye edilen ve eskiden 21 bin kişilik bir nüfusa sahip olan Namie-machi bölgesini çeken Google’ın Street View ekibi, felaketin ardından 2 yıl geçmesine rağmen bölgenin hala değişmediğini gözler önüne seriyor.

Kasabanın belediye başkanı Tamotsu Baba ise konuyla alakalı olarak, bu felaketi Japonya’nın birçok bölgesinin atlatmayı başardığını ancak bu bölgede zamanın durduğunu söyledi.

Google’ın Steet View ekibinin kaydettiği görüntülerde karaya oturan tekneler ve yıkılmış evler görülüyor. Google’ın, 2007’de başlattığı sokak görünümü özelliğiyle 48 ülkeden 3 bin yakın şehir sokak sokak gezilebiliyor. Siz de bu görüntülere ulaşmak ve bu bölgenin içler acısı durumunu görmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Emre Çetinkaya – Teknokulis : http: //www.teknokulis.com

sohbet

Sosyal Medya
Benzer Haberler
Yorum Yap

*

    Döviz


Kategoriler
Anket

Bizi Nereden Duydunuz?

Sonuçları Görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...


Fikstur


ANKARA için Hava Durumu
ANKARA hava durumu

Tarih'de BÜGÜN


Günün Sözü


Sohbet