Sohbet Mirc Radyo Haber Video Sitesi Hoşgeldiniz.. Bugün

Bizi Sosyal Ağlarda takip edin
twitter
twitter
twitter

Ana Sayfa Teknoloji Half Life 3 Çok Yakınımızda Olabilir 30 Mar 2013 6:39
Half Life 3 Çok Yakınımızda Olabilir

Burçin Aygün – – Valve Software’in geliştirip, piyasaya sürdüğü 1999 çıkışlı Half Life adlı yapım, oyun dünyasını baştan sona kadar değiştirdi, dersek sanırım siz de bu görüşe katılırsınız. Daha önce denenmemiş dinamikler, hiç bitmeyen bir gerilim, başarılı hikaye anlatımı, dönemin ötesinde grafik ve mekan tasarımları. Bunların hepsini tek seferde bir araya getiren şirket, Half Life sayesinde parladı. Aradan yıllar geçti ve delicesine beklenen Half Life 2 piyasaya çıkıp, yine tüm övgüleri kendine aldı. Ardından gelen Episode 1 ve Episode 2 ise, ikinci oyunun sonrasını anlatan kısa hikayelerdi. Peki ya hikayesi tamamlanmadan biten Episode 2’nin devamı?

İşte, oyun dünyası beş yılı aşkın süredir bunun üzerine konuşuyor. Ne Valve’in patronu Gabe Newell, ne de şirket çalışanları ağızlarından tek bir kelime dahi kaçırmadılar, iddialar hep reddedildi. Dün sona eren GDC (Game Developers Conferance)’da Valve ile özel bir görüşme yapan David Goldfarb ise attığı tweet ile oyun dünyasını yine hareketlendirdi. Battlefield 3’ün baş tasarımcısı olarak bilinen Goldfarb paylaştığı tweet’inde, konferans sürecinde Valve ile görüştüğünü ve çok memnun olduğunu, söylerken, (Valve’in) ellerinde çok sağlam şeyler var, diyerek ateşi başlatmış oldu.

İnatla açık yanıtlar vermeyen Goldfarb’a daha sonra da Interceptor Entertainment’tan Dave Oshry başka bir paylaşımda bulundu. Benzer şeyleri söyleyen Oshry’nin mesajına eklediği şey ise “çok yakında gelecek (özel) bir şey”in olduğuydu. Tüm bahisler Half Life 3’ten yana gitse de, şimdilik sakin kalmakta fayda var. Malum, neredeyse on senedir beklemekteyiz.

Burçin Aygün – Teknokulis : http: //www.teknokulis.com

sohbet

Sosyal Medya
Yorum Yap

*

    Döviz


Kategoriler
Anket

Bizi Nereden Duydunuz?

Sonuçları Görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...


Fikstur


ANKARA için Hava Durumu
ANKARA hava durumu

Tarih'de BÜGÜN


Günün Sözü


Sohbet