Sohbet Mirc Radyo Haber Video Sitesi Hoşgeldiniz.. Bugün

Bizi Sosyal Ağlarda takip edin
twitter
twitter
twitter

Ana Sayfa Genel Florida’da 21 Mart Türk Günü İlan Edildi 30 Mar 2013 6:40
Florida’da 21 Mart Türk Günü İlan Edildi

ABD’nin Florida Eyaleti Senatosu, 21 Mart tarihini Türk günü olarak ilan etti. Senato üyesi Rene Garcia’nın teklifiyle alınan karar, eyaletin birçok şehrinde faaliyet gösteren İstanbul Kültür Merkezi’nin girişimleriyle senatoya taşınmıştı.

İstanbul Kültür Merkezi tarafından gerçekleştirilen faaliyetlerin kararda önemli bir rolü olduğunu söyleyen Florida Türk Amerikan Ticaret Odası (TACC) Başkanı Fatih Beyhan, “Düzenlenen Türkiye gezileri vesilesiyle kurulan güzel ilişkilerin bir noktaya gelmesi Senato’dan Türk Günü kararının çıkmasına imkan sağladı. Derneklerimizin 6 senedir Türkiye’yi ve Türk Kültürü’nü tanıtma amacıyla yaptığı faaliyetlerin büyük katkısı oldu” dedi.

Florida Eyalet Meclisi Miami Milletvekili Daphne Campbell ise, Türk Günü kararı için kendilerine müracaatta bulunan TACC Başkanı Fatih Beyhan ve beraberindeki heyeti diğer meclis üyelerine tanıttıklarını, Türk – Amerikan toplumunun ülkedeki demokratik yaşama önemli katkıları olduğunu söyledi. Campbell ayrıca, yakın zamanda gerçekleştirdiği Türkiye seyahatini ve Türkiye’nin bulunduğu bölgedeki önemini de diğer senatör ve milletvekillerine anlattığını kaydetti. İstanbul Kültür Merkezi’nin Miami, Jacksonville, Tampa, Orlando, Ft Lauderdale ve Tallahassee şehirlerinde şubeleri bulunuyor.

sohbet

Sosyal Medya
Yorum Yap

*

    Döviz


Kategoriler
Anket

Bizi Nereden Duydunuz?

Sonuçları Görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...


Fikstur


ANKARA için Hava Durumu
ANKARA hava durumu

Tarih'de BÜGÜN


Günün Sözü


Sohbet